Bradavice: Co říkají babské rady?

Byla jednou jedna čarodějnice, babka léčitelka, která trpěla bradavicemi. Celý život proto zasvětila hledání léku na bradavice…. I tak by mohla začínat pohádka o tom, jak přišly na svět babské rady, které na bradavice používáme i v moderním světě.

Ne vždy totiž přípravky z lékárny na bradavice fungují. Pokud si projdete diskuzní fóra, zjistíte, že si řada lidí, kteří bradavicemi trpěli, stěžuje na moderní mastičky a vodičky. Mazali, čekali a bradavice nezmizela. Zatímco babské rady pomohly.

Nejzaručenější babská rada na bradavice

Veleben je především česnek naložený v octě. Tento babský recept na bradavice prý skutečně zabírá a chválí si ho řada lidí. Postup je jednoduchý, a pokud vytrváte, výsledek bude skutečně zaručen. Stačí kvalitní český česnek nakrájet na kolečka, vložit do sklenice a zalít octem. Uzavřete a asi týden nechte louhovat. Pak každý večer přiložte kolečka česneku na bradavice, zavažte a nechte působit přes noc.

Vlaštovičník po staletí léčí bradavice

V době, kdy nebyl chemický a lékárenský průmysl, nezbylo nic jiného, než hledat v přírodě. Účinné látky proti bradavicím v sobě podle babských rad skrývá vlaštovičník. Jeho oranžová šťáva, kterou bychom si měli bradavice pravidelně potírat, je však ve vysoké koncentraci agresivní, proto s ní nakládejte opatrně. Šetrnější, ale méně účinná, je pak šťáva z citrónu.

Kdy babské rady fungují?

Ani v případě babských rad bychom neměli zapomínat na původ bradavic. Ty jsou způsobeny HPV virem, který má snadnou práci, pokud je naše imunita oslabena. Důležitou součástí léčby bradavic je proto posílení obranyschopnosti organismu. Česnek si proto pokládejte nejen na bradavice, ale užívejte ho – nejlépe v čerstvé podobě – i zevně. K posílení imunity vám pomůže také rakytník, který obsahuje velké množství vitamínu C. Výborná je rovněž hlíva ústřičná a samozřejmě další druhy ovoce i zeleniny. Pokud totiž bude vaše imunita dostatečně silná, budou lépe fungovat i babské rady.

Štítky: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář