Český česnek: Lék na bradavice

Česnek je tradiční součástí české kuchyně i lidového léčitelství. Doporučuje se na řadu nemocí, bradavice nevyjímaje. Samozřejmě jeho léčivé účinky ovlivňuje kvalita. Kde seženete český česnek? Jak ho na bradavice správně použít?

Českému česneku zvonila hrana. Ze supermarketů a zelinářství ho vytlačoval španělský nebo čínský česnek. Ten ale nevoněl a jeho použití v kuchyni mělo své limity – jídlu nedodával takové aroma, protože svoji sílu ztratil někde cestou v kamionu. Spotřebitelé se ale ozvali: chceme český česnek a pojednou se objevily farmářské trhy, farmářské obchody a další místa, kde je možné český česnek koupit.

Českého česneku je několik druhů a právě na podzim po něm stoupá poptávka. Je totiž součástí tradičních jídel, na které s chladným počasím roste chuť, ale používá se i k posilování imunity a v řadě dalších lidových receptů proti neduhům.

Český česnek na bradavice

Česnek je rovněž osvědčeným lékem na bradavice. Pokud jste v minulosti česnekem zkoušeli bradavice léčit a nepovedlo se, je možné, že jste neměli ten správný a silný česnek. Samozřejmě, že nejlepší je ten z vlastní zahrádky, ale dobře vám poslouží i šťavnatý a voňavý česnek od českých pěstitelů.

Recept na léčivý česnekový zábal na bradavice je jednoduchý. Stačí český česnek oloupat, nakrájet na kolečka, vložit do sklenice a zalít octem. Sklenici uzavřete a asi týden nechte česnek naložený v octě. Není to příliš libá vůně, ale obklady z česneku pomáhají. Přikládejte každý večer kolečko česneku na bradavice, ovažte a nechte působit přes noc.

Česnek na imunitu

Onemocnění bradavicemi je virového původu. A viry mají snadnou práci, pokud je naše obranyschopnost oslabena – tělo proti nim nedokáže účinně bojovat a je třeba mu pomoci. Imunitu posílíte konzumací čerstvého ovoce a zeleniny, doporučit lze rakytník s vysokým obsahem C. Obranyschopnost organismu ovšem posiluje také česnek. Udělejte si proto topinky nebo langoše a potřete je českým česnekem.

Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář