Jak se zbavit bradavic?

Bradavice nejsou životu nebezpečné kožní onemocnění, ale umí pěkně potrápit. Kolikrát už jste si říkali, že jste nad bradavicemi zvítězili? A kolikrát se vám zase vrátily? Zbavit se nadobro bradavic je někdy komplikované, ale nejde o předem prohraný boj. Důležité je především posílit imunitu.

Abychom pochopili, proč je obranyschopnost organismu důležitá pro boj proti bradavicím, musíme vědět, co bradavice způsobuje. Na vině jsou viry (HPV), které se přenášejí kontaktem. Nejvíce se jim daří v teple a vlhku – i proto se bradavicemi můžeme nakazit ve veřejných bazénech, na koupalištích nebo saunách. Vir se do kůže dostane zpravidla drobnou rankou, a pokud naše imunita není dostatečně silná, začne páchat neplechu.

Zbavte se bradavic – posilte imunitu

Proto je důležité během léčby bradavic posilovat imunitu. Dostatečně silná obranyschopnost organismu je nejlepším způsobem, jak se zbavit bradavic natrvalo. Pokud vám dobře bude fungovat imunitní systém, nebudou mít viry šanci. I proto se můžeme setkat s tím, že u někoho se bradavice objeví a samy od sebe zmizí, u někoho zabírá konveční léčba, zatímco u dalšího pomůže až skalpel.

Imunitu posílíte zdravým způsobem života. Důležité je zařadit do jídelníčku vitamíny – nejlépe z čerstvého ovoce a zeleniny. Vhodný je rakytník, kterému se přezdívá „citrón ze severu“ – právě pro vysoký obsah vitamínu C. Posílit imunitu pomáhá také hlíva ústřičná, ze které si můžete připravit salát nebo výtečnou polévku. Dbejte také na otužování, pobyt na čerstvém vzduchu a samozřejmě pohyb. Vyhýbejte se veřejným bazénům a saunám, případně používejte vhodnou obuv.

Bradavic vás zbaví česnek

Řada pacientů, u kterých selhala léčba přípravky z lékárny, nedá dopustit na česnek, který je bradavic zbavil. Recept je to jednoduchý, ačkoli poněkud nevábně vonící. Stroužky česneku nakrájejte na kolečka, naložte do octa a nechte několik dní uležet. Večer vždy přiložte na bradavici, obvažte a nechte působit do rána. Do několika dnů by měly bradavice zmizet. K dalším babským radám, které mají pomoci zbavit nás bradavic, patří šťáva z vlaštovičníku nebo citrónová šťáva.

Štítky: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář