Léčba bradavic aneb nezdávejte se

Bradavice jsou nepříjemné kožní onemocnění, které je způsobeno viry, jež se často neradi vzdávají. Pacienti si často stěžují, že boj s bradavicemi je marný, nechtějí zmizet nebo se často znovu objevují. Jaké jsou možnosti léčby bradavic? Co skutečně zabírá?

Léčba bradavic je sice zdlouhavá, ale nikoli marná. S trochu nadsázky lze říci, že na každého pacienta platí jiná metoda léčby bradavic – někdo si vystačí s přípravky z lékárny, někdo nedá dopustit na babské rady, zatímco u jiného všechny metody konzervativní léčby selhávají a je třeba přistoupit k chirurgickému zákroku.

Dusík jako tradiční léčba bradavic

K zavedeným způsobům léčby bradavic patří kryoterapie neboli zmrazení bradavic tekutým dusíkem. Tato léčba bradavic se používá pro většinu typů, léčeny tak mohou být i genitální bradavice. Při aplikaci dusíku na bradavice pociťuje pacient krátce bolest. Zmrazování bývá považováno za jednu z účinných metod boje proti bradavicím, které se následně zmenšují, až zmizí. Někdy je třeba dusík aplikovat několikrát za sebou, jindy bradavice zmizí po prvním zákroku.

Vyříznutí bradavice

Chirurgické metody léčby bradavic se využívají v případě, že konvenční léčba (tekutý dusík, masti, vodičky a přípravky na bradavice) selhala. V současné době je moderní laserové odstranění bradavic, které je účinné, protože odstraní celou bradavici, tj. i případné zárodky dalších bradavic.

Bezbolestnou metodou odstranění bradavic je léčba kyselinou salycilovou, která způsobí změknutí bradavic, jež pak mohou být bezbolestně odstraněny skalpelem.

Babičky radí česnek s octem

Řada pacientů, které bradavice trápili a u nichž selhala léčba přípravky z lékárny, nedají dopustit na tento babský recept: česnek nakrájejte na kolečka, nandejte do uzavíratelné sklenice a zalijte octem. Nechte asi týden uležet a každý večer přikládejte na bradavici (zavažte a nechte působit přes noc). Nejde o příliš voňavou léčbu bradavic, ale výsledky jsou prý zaručené.

Štítky: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář