Odstranění bradavic: Rady, které zabírají

Odstranění bradavic může být někdy během na dlouhou trať. Lidé, kteří na bradavice trpí, to dobře ví – řada z nich vyzkoušela různé metody, lékařské postupy i babské rady. Někomu k odstranění bradavic pomohl přípravek z lékárny, jinému česnek. Jaké jsou nejúčinnější metody odstranění bradavic?

Pokud se vám na chodidlech, rtech nebo na rukou objeví bradavice, pravděpodobně nebudete mít jiné přání, než se jich zbavit. Odstranění bradavic není žádoucí pouze z estetického hlediska, ale často se projevují také bolestí (zejména ty na nohou), některé typy bradavic pak mohou svědět.

Odstranění bradavic jednou pro vždy

Samozřejmě, že cílem každého člověka trpícího bradavicemi je, aby se jich zbavil jednou pro vždy a eliminoval jejich znovuobjevení. K běžné léčbě bradavic doporučované lékaři patří různé vodičky a mastičky, které jsou dostupné v lékárně. Pacienti si ale často stěžují, že nezabírají.

Lékař může bradavice odstranit prostřednictvím kyseliny trichloroctové, která patří k účinným látkám, jež se objevují i v přípravcích proti bradavicím. Používá se také tekutý dusík, a pokud konzervativní postupy léčby nezaberou, přichází čas pro chirurgický zákrok, kdy jsou bradavice vyříznuty nebo odstraněny laserem.

Bradavice odstraní dobrá imunita

Bradavice jsou způsobeny HPV viry, které se do těla dostávají kontaktem s kůží. Bradavicemi se tak nejčastěji nakazíme ve veřejných prostorách, používáním společných přezůvek apod. Někdy si tělo poradí s viry samo a bradavice ani nemají šanci se rozvinout. Pokud je ale obranyschopnost organismu oslabena, mají viry snadnou práci.

Důležitou součástí léčby a trvalého odstranění bradavic je proto posílení imunity. Dbát bychom měli na pravidelný přísun vitamínů z přírodních zdrojů (ovoce, zelenina), výborným zdrojem vitamínu C je například rakytník, doporučuje se i konzumace hlívy ústřičné. Důležitý je rovněž pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu.

Štítky: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář